در بازدید وزیر صنعت از نمایشگاه تخصصی بغداد عنوان شد: فولاد خراسان مجموعه ای توانمند در ایران است

 

 

مجتمع فولاد خراسان در سومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران که با هدف ارتقای مناسبات تجاری و بین المللی در بغداد، پایتخت عراق، برگزار شد، شرکت کرد.
 
 به گزارش واحد روابط عمومی، سومین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با محوریت «پروژه بغداد و نمایشگاه صنعت ساختمان، ماشین آلات صنعتی و خطوط تولید» با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت ایران در بغداد برگزار شد.
در این نمایشگاه چهار روزه که با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت  جمهوری اسلامی ایران و وزیر تجارت جمهوری اسلامی عراق افتتاح شد، شرکت های صنعتی و تولید کنندگان ایرانی از  26 تا 29  بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی بغداد به معرفی توانمندی ها و محصولات خود پرداخته و صنعتگران و بازرگانان دو کشور ضمن آشنایی با ظرفیت های همکاری های متقابل، به تبادل نظر پیرامون توسعه مناسبات اقتصادی پرداختند.
رییس صادرات فولاد خراسان در این زمینه  اظهار داشت: میزان سالانه مصرف فولاد در کشور عراق به حدود 1 میلیون و 200هزار تن می رسد که ترکیه، اکرین و ایران اصلی ترین تامین کنندگان فولاد این کشور هستند.
شنوایی با بیان این که  70 درصد مصرف میلگرد این کشور توسط تولید کنندگان ترک و اوکراینی تامین می شود، افزود: شرکت های ایرانی نیز، خصوصا در تامین میلگرد، سهمی حدود 30 درصدی از این بازار به خود اختصاص داده اند و از دستاوردهای حضور فولاد خراسان در این نمایشگاه عقد قرارداد فروش میلگرد به برخی تجار بخش خصوصی این کشور بود.
وی اضافه کرد: از حدود 64 هزار تن صادرات شرکت در سال جاری تقریبا 30 درصد آن به کشور عراق صورت پذیرفته که امیدواریم با هدف گذاری ویژه صادرات به عراق، این میزان به 50 درصد افزایش یابد.
وی  افزود: با 3 گروه تجاری برای صدور محصولات مذاکره گردید که با دو گروه توانستیم برای صدور محصولات فولاد خراسان به توافق برسیم.
شنوایی افزود: یکی از عواملی که  بر صدور محصولات فولاد خراسان به کشور عراق تاثیر منفی مستقیمی دارد، هزینه بالای حمل بار از مبدا فولاد خراسان تا مرزهای عراق می باشد.
رییس صادرات فولاد خراسان با بیان این که در حاشیه این نمایشگاه بازدید کاملی از بازار فولاد بغداد صورت گرفت، گفت: با رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران آقای رضازاده نیز نشستی درخصوص معرفی شرکت فولاد خراسان و توانمندی های صادرات به کشور عراق برگزار گردید.
این گزارش می افزاید: با عنایت به رویکرد کشور عراق جهت تامین بخشی از نیازهای زیربنایی و عمرانی خود از طریق کشور ایران و بر اساس توافق های میان دو کشور برای توسعه و ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی خود در بالاترین سطح، برپایی نمایشگاه مذکور در دستور کار مسئولان دو کشور برای سومین سال متوالی قرارگرفت تا از رهگذر برپایی این نمایشگاه که با حضور هیات بلند پایه ایرانی و هم چنین مقامات و مسئولان تراز اول عراقی برگزار گردید ، زمینه همکاری دو کشور در سطح گسترده ای فراهم شود.
گفتنی است با توجه به استراتژی شرکت برای افزایش صادرات و حضور در بازارهای بین المللی و اهمیت بازار کشور عراق، لزوم حضور شرکت فولاد خراسان در این نمایشگاه مورد تایید قرارگرفت و در نتیجه آن، توانمندی های شرکت با طرف های عراقی فراهم گردیدد
در این نمایشگاه140 شرکت ایرانی در زمینه های نفت و گاز، صنعت، خودرو و قطعات خودرو، آّب و برق، خدمات فنی–مهندسی، ساختمان، لوازم خانگی، مبلمان اداری و منزل و صنایع غذایی و کشاورزی محصولات خود را به نمایش گذاشتند.  

 

گفتنی است در جریان بازدید مهندس نعمت زاده، وزیر «صنعت، معدن و تجارت» کشورمان از غرفه های نمایشگاه، ایشان مجتمع فولاد خراسان را به عنوان واحدی توانمند در کشور ایران به همتای عراقی خود معرفی کرد.
elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label