پایداری تولید در سال جدید در گرو عمل به اقتصاد مقاومتی است

 

مدیرعامل شرکت فولاد خراسان راهبرد اصلی شرکت در سال جاری را، عمل به شعار «اقتصاد مقاومتی»دانست و افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی در سال گذشته قدم های موثری در فولاد خراسان برداشته شد و این روند در سال جاری باید با قوّت و جدیتی دو چندان پیگیری شود تا هم به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنیم و هم بتوانیم ثبات و پایداری صنعت مهم فولاد را در شرق کشور نهادینه کنیم.

مهندس احمدی  با بیان این که یکی از مهم ترین اقدامات در راستای «اقتصاد مقاومتی» بایستی کاهش هزینه ها و مصارف باشد، تاکید کرد: جلوگیری از ریخت و پاش ها و هزینه های زاید و اتخاذ سیاست های صرفه جویی و کاهش هزینه تولید، نیازمند اقدام های جدی تری در سال جدید است. البته در سال گذشته در «کمیته صرفه جویی» شرکت کارهای خوبی انجام شده اما لازم است که در بحث کاهش هزینه ها و صرفه  جویی اقدامات پررنگ تری صورت بگیرد چرا که معتقدیم کاهش هزینه ها لازمه ماندگاری و ثبات اقتصادی شرکت است و به ویژه در شرایط کنونی تولید در کشورمان و همه جای دنیا، باید به کاهش هزینه ها به عنوان یک بایسته و ضرورت توجه کنیم. چرا که «تولید» و «اشتغال» علاوه بر این که هدف شرکت  است، یکی از تکالیفی است که کشور و جامعه از ما انتظار دارد و از بایسته های حفظ اشتغال و توسعه تولید، اقدام در جهت پایداری صنعت است و این مهم می طلبد که هزینه های تولید را کاهش دهیم.

عملکرد مدیریت و کارکنان در سال 95 مثبت بود

وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع کارکنان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در سال گذشته و تقدیر از هم افزایی و همدلی موجود در شرکت، که منجر شد در سال 1395 با وجود رکود و دشواری تولید، توفیقات ارزنده ای حاصل گردد، بیان کرد: در سال گذشته واحدهای مختلف مجتمع توانستند هم راستا با اهداف شرکت، نتایجی در خور توجه کسب کنند. از جمله در واحد احیا با تولید بر اساس برنامه و با تلاش واحد بازرگانی، بیش از 250هزارتن آهن اسفنجی به واحد های خارج از مجتمع ارسال شد. در جهت صادرات مقاطع و محصول نهایی نیز، تعلق بیش از 35درصد از  سهم میلگرد صادراتی کشور به فولاد خراسان، یکی دیگر از توفیقات شرکت بود. در دیگر واحدها هم شرایط خوبی را پشت سر نهادیم و به ویژه در طرح های توسعه که واحد گندله سازی به پایان کار بسیار نزدیک شده ایم و واحد فولادسازی شماره 2 نیز که آماده افتتاح رسمی است، از توفیقات مهم شرکت در سال گذشته بود.

مهندس احمدی با بیان این که با اجرای طرح های توسعه، آن هم در سال های دشوار گذشته، اینک به جایگاه افتخار آمیز و شایسته فولاد خراسان نزدیک تر شده ایم افزود: زیرساخت های مجتمع تا حد تثبیت جایگاه فولاد خراسان به عنوان قطب سوم فولاد کشور فراهم شده و داشتن ویژگی هایی مانند نیروی انسانی توانمند که از طریق گزینش منطقی و رقابتی جذب شده اند، ساختار پرسنلی انقباضی و بهره ور، تلاش در جهت منطقی و معقول شدن هزینه های جاری و سرمایه گذاری در زیرساخت ها، شرکت را در جایگاه مطلوبی نسبت به بسیاری از واحدهای قدیمی قرار داده و در بین شرکت های مشابه و تولید کننده محصولات ساختمانی وضعیت ما را پایدارتر کرده است و برای سال جدید تولید یک میلیون تن فولاد خام را هدف گرفته ایم.

 

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label