برگزاری تور تعالی سازمانی و آشنایی با پتانسیل های مجتمع فولاد خراسان

 

نخستین تور تعالی سازمانی با شرکت قریب 100 نفر و با هدف الگوبرداری از نظام ها و سیستم های مدیریتی و آشنایی بازدیدکنندگان با پتانسیل ها و ابعاد مختلف فعالیت تولید و اداره شرکت با حضور بازدیدکنندگانی از سازمان ها و شرکت های مختلف برگزار شد و بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با فرایند تولید در فولاد خراسان، با نظام های مدیریتی، ابعاد استراتژی و گواهینامه ها و عناوین مختلف شرکت آشنا شدند.

در این «تور» که روز چهارشنبه 10 آبان برگزار شد، حدود یکصد نفربازدیدکننده از شرکت های مختلف از جمله: شرکت «سنگ‌آهن سنگان»، شرکت «آب منطقه‌ای استان»، شرکت «گاز استان»، «راه‌آهن خراسان رضوی»، شرکت بهره‌بردار «قطار شهری مشهد»، سازمان جهاد کشاورزی و شرکت «توسعه مسکن خاوران» حضور داشتند.

موضوعاتی که بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده در این تور تعالی ارائه گردید شامل موارد زیر بود:

1 معرفی فولاد خراسان شامل تاریخچه، استراتژی و اهداف کلان، تشریح خطوط تولید، طرح های توسعه، استانداردها و نظام‌های مدیریتی، دستاوردها و افتخارات سال‌های اخیر توسط معاون برنامه ریزی و فناوری

2 معرفی مدل نقشه راه تعالی فولاد خراسان توسط رئیس تضمین کیفیت و تعالی سازمانی

3 معرفی مدل و نظام برنامه‌ریزی استراتژیک فولاد خراسان توسط سرپرست برنامه‌ریزی و مطالعات راهبردی

4 معرفی نظام انگیزشی دستیابی به برنامه‌ها و اهداف شرکت توسط معاون برنامه ریزی و فناوری

5-معرفی سیستم مدیریت یکپارچه اطلاعات شرکت توسط مدیر مهندسی صنایع و فناوری اطلاعات

6-معرفی فرآیندهای مدیریت منابع انسانی شرکت توسط مدیر امور اداری و توسعه منابع انسانی

7-معرفی سیستم مدیریت آموزش شرکت بر اساس استاندارد ISO-10015 توسط رئیس آموزش و تحقیقات منابع انسانی

8-معرفی سیستم‌های ایمنی و بهداشت شغلی بر اساس استاندار OHSAS-18001 و محیط‌زیست ISO-14001 توسط مدیر HSE

9-معرفی نظام مدیریت انرژی شرکت بر اساس استاندارد ISO-50001 توسط مسئول واحد مدیریت انرژی

10- معرفی نظام نت بهره‌ور فراگیر (TPM) شرکت توسط رئیس دفتر فنی

11-معرفی پروژه بهبود بهره‌وری (منتخب سازمان ایمیدرو در سال 1395)توسط نماینده گروه‌ آقای  همدم

به گزارش «طنین»، در این برنامه، مهندس احمدی، مدیرعامل مجتمع، با تشریح ابعاد کسب و کار و به ویژه شرایط مجموعه های تولیدی، بر اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی و نیز کاهش قیمت تمام شده به عنوان دو عامل مهم در تداوم کسب و کار و تولید یا ارایه بهینه خدمات تاکید نمود.

مهندس اسماعیلی معاون برنامه ریزی و فناوری، یکپارچگی استراتژیک در سطوح مختلف سازمان را یکی از عوامل مهم پایداری فولادخراسان و حرکت هماهنگ و مانای آن ها را در تلاطم های کسب و کار برشمرد.

معاون منابع انسانی شرکت نیز با برشمردن ویژگی ها منابع انسانی در فولاد خراسان، یکی از بخش های بهره ور شرکت را که دارای چابکی نسبی بالایی است به عنوان یکی از نقاط قوت مجتمع برشمرد. مهندس صبوریان بر لزوم توجه به جذب نیروی انسانی توانمند، تحصیل کرده و دارای انگیزه و نیز پرورش و آموزش نیروهای انسانی به عنوان یکی از مهم ترین پایه های توازن فعالیت های مجموعه های مختلف تاکید کرد.

معاون بازاریابی و فروش شرکت هم در بخشی از این تور یک روزه به تشریح بازار و شرایط کسب و کار پرداخت. مهندس پارسا بر لزوم توجه به بازاریابی بین المللی و ارایه خدمت و تولید کالا به نحوی که قابلیت رقابت در دنیای امروز را داشته باشد، تاکید کرد.

خواجویی، رئیس واحد تضمین کیفیت و تعالی سازمانی در باره تور تعالی برگزارشده به «طنین» گفت: بازدید از خطوط تولید، آشنایی با ساختار منابع انسانی، نظام های مدیریتی اجرا شده در فولاد خراسان، استراتژی های شرکت در ارتباط با ذی نفعان و جامعه و تحلیل فضای کلی کسب و کار از منظر بزرگ ترین جبهه صنعتی شرق کشور از مواردی بود که شرکت کنندگان با آن آشنا شدند.

وی افزود: این بازدید در پی دریافت درخواست های مجزای شرکت های فوق در مقاطع مختلف، به صورت یک جا هماهنگ شد و بازدیدکنندگان، الگوهای مختلف مدیریتی و فنی را در شرکت مورد بررسی قرار دادند.

 

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label