مشارکت بالغ بر 2میلیارد ریالی فولاد خراسان در کمک به هم وطنان زلزله زده غرب کشور

 

تبردار حادثه را دستِ خسته به فرمان نبود؛ آواری مهیب در سراشیبی پاییز نه خانه های سیمانی و آجری که آشیانه دل های هزاران هم وطن را مدفون ساخت و جسم صدها ایرانی کردزبان را در چند ثانیه از جان تهی ساخت. اشک و اندوه بی پایان کودکان و پدران، مادران و همسران و بُهت آنان از نزول این بلای جانکاه اما در مرزهای سرپل ذهاب و روستاهای آن و حتی استان کرمانشاه محدود نماند بلکه مانند ابری سراسر ایران را درنوردید و باران اشک را بر دیده میلیون ها ایرانی جاری ساخت.

هر چند این همه ماجرا نبود. در عصر ارتباطات گسترش موج هم دردی پا به پای شیوع خبر حادثه پیش می رفت و دقایقی پس از حادثه میلیون ها ایرانی مانند سلول های یک پیکر درد را در همه اجرای پیکره وطن احساس کردند و در کم تر از چند ساعت همه ایران  خود را هم درد «کرمانشاه» یافت و آستین پیراهن سوگوار خویش را بالا زد تا مظلومان مصیبت زده در قصر شیرین، سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی و... در این روزهای دشوار خود را بی پناه و بی یاور تصور نکنند.

کانون زمین لرزه یکی از باختری ترین صفحات مرزی ایران بود اما کانون های مهر، نوع دوستی و هم جوشی خارج از شمار و بسیار بود و تا خاوری ترین نقاط هم پیش رفت؛ در این سوی ایران و در خراسان؛ بزرگ ترین قطب صنعتی شرق کشور هم در ایفای وظیفه انسانی و ملی خود درنگ نکرد و در تدارک سیل کمک ها از شرق به غرب کشور عهده دار مسئولیت اجتماعی خویش شد. مدیریت و کارکنان فولاد خراسان خالصانه و بی دریغ به یاری هم وطنان خویش شتافتند و هم پا با مردم نیشابور در تهیه و ارسال کاروان کمک های نوع دوستانه تلاشی صمیمانه را به سرانجام رساندند و پیک مهربانی، پشتیبانی و حمایت خود را به سوی زلزله زدگان گسیل داشتند. کمک هایی که تا لحظه تنظیم این خبر بالغ بر 200 میلیون تومان ارزیابی شده است.

ارسال دو کاروان کمک از فولاد خراسان

در نخستین روزهای پس از حادثه، با تدبیر مدیرعامل محترم شرکت و پیگیری های همکاران معاونت مالی و اقتصادی، معاونت منابع انسانی و مدیریت روابط عمومی تدارک نخستین کاروان کمک های نوع دوستانه کلید خورد.

به گفته مدیر روابط عمومی مجتمع، در نخستین مرحله با دستور مهندس احمدی، مدیرعامل مجتمع و بنا بر ضرورت اسکان موقت زلزله زدگان تعداد 15 عدد از کانکس های مرغوب موجود در شرکت برای اعزام به منطقه انتخاب شد و امور مربوط به حمل این کانتینرها هم از طریق شرکت های حمل و نقل طرف قررداد شرکت هماهنگ گردید.

بقراط افزود: در این راستا و جهت پوشش اقلام ضروری مورد نیاز آسیب دیدگان مبلغ 200 میلیون ریال نیز از سوی مدیریت مجتمع برای تهیه اقلام خوراکی، پتو و مواد خوراکی و  بهداشتی تخصیص یافت تا به همراه کانتینرها به استان کرمانشاه ارسال شود.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز ستاد امداد شهرستان با محوریت فرمانداری نیشابور برای حمل کمک های مردم نیشابور، بخشی از کانکس های اهدایی مجتمع هم به حمل کمک های جمع آوری شده توسط جمعیت هلال احمر نیشابور و دیگر نهادهای دولتی و مردمی پرداختند. این محموله، که نخستین کاروان کمک های ارسال شده از مجتمع بود، با همکاری «تعاونی مصرف کارکنان» فولاد خراسان و «مدیریت خدمات عمومی» شرکت کمک های غیر نقدی همکاران را نیز بارگیری و روز جمعه سوم آذر با همراهی آقای احسان شیخ زاده، کارشناس روابط عمومی راهی استان کرمانشاه شد.

تداوم نیک اندیشی کارکنان فولاد

این در حالی است که با اعلام معاونت منابع انسانی و امور اجتماعی شرکت، صدها تن از همکاران فولاد خراسان با اهدای یک روز از حقوق آبان ماه خود  در این حرکت نیک اندیشانه مشارکت جستند.

به گفته «معاون منابع انسانی و امور اجتماعی» شرکت، با تداوم کمک های همکاران و نیاز به وسایل گرمایشی و مواد بهداشتی و خوراکی، محموله دوم کمک ها نیز با همکاری کارکنان مدیریت خدمات عمومی و امور اجتماعی  تدارک دیده شد و یک هفته پس از کاروان نخست کمک ها، دومین کاروان نیز راهی کرمانشاه گردید.

در این مرحله نیز به گفته قاسم سعید، رییس حسابداری اموال شرکت، همانند نوبت قبل، 10 دستگاه کانتینر مرغوب برای استفاده های ضروری با موافقت مدیرعامل مجتمع تخصیص یافت تا اقلام اهدایی مدیریت و کارکنان مجتمع را به سرپل ذهاب حمل نماید.

مرحله دوم کمک ها نیز با حضور آقای مهدوی، از همکاران نیک اندیش واحد بهره برداری مستقیما به سرپل ذهاب حمل گردید تا با هماهنگی نهادهای امدادرسان حاضر در منطقه تحویل هم وطنان زلزله زده گردد.

به این ترتیب کمک های همکاران نیکوکار مجتمع فولاد خراسان و مدیریت خیراندیش مجتمع در دو بخش و با برآورد ارزش بالغ بر 2میلیارد ریال توانست مرهمی بر بخشی از دردهای مردم رنج کشیده استان کرمانشاه باشد.

به گزارش روابط عمومی، توفیق انجام این اقدام خداپسندانه مرهون زحمات همه همکاران به ویژه معاونت منابع انسانی و معاونت مالی و اقتصادی، معاونت بهره برداری، مدیریت خدمات عمومی، حسابداری اموال، تعاونی مصرف و دیگر همکارانی بود که در هنگامه دشواری مصداق اعضای یک پیکر بودن بنی آدم در درد و رنج بودند.

این در حالی است که بنا بر گزارش های موجود، همکاران فولاد خراسان علاوه بر مشارکت در قالب کمک های اعزامی از سوی شرکت، هر یک به عنوان شهروندانی متعهد در سایر نهادهای امداد رسان و کمپین های تشکیل شده در سطح کشور، از جمله پایگاه های عمومی و مردمی جمع آوری کمک های مردمی، هلال احمر، بهزیستی و... نیز مشارکت کرده و صحنه های زیبا از دیگرخواهی و مهربانی و فریادرسی را خلق کردند.

واحد روابط عمومی امیدوار است این نیات نیک و صادقانه در درگاه باری تعالی ماجور بوده و همدلی و هم افزایی عمومی در همه روزهای سال در انجام دیگر مسئولیت های اجتماعی همچون گذشته به منصه ظهور نایل گردد.

 

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label