تعمیر اساسی لوکوموتیو شماره 1 در داخل مجتمع

 

همزمان با تعمیرات اساسی لوکوموتیو شماره 1 در داخل مجتمع به همت همکاران واحد راه آهن فولاد خراسان، جک های 30تُنی بالابر لوکوموتیو در محل کارگاه تعمیرات راه اندازی گردید.

این خبر را محمد خورشید، مسئول حمل و نقل ریلی شرکت اعلام کرد و افزود: از دو دستگاه لوکوموتیوی که در حال حاضر در داخل مجتمع فولاد خراسان مشغول به کارند، یک دستگاه به علت خوردگی چرخ ها نیاز به تعمیر اساسی داشت که این مهم با پیگیری و تلاش همکاران این واحد و نیز شرکت سازنده آن (شرکت تولمساش) و همراهی شرکت حمل و نقل وابسته به فولاد یار (فولاد ریل توس) با موفقیت به انجام رسید و در حال حاضر هر دو لوکوموتیئ آماده کار هستند.

به گفته رییس برنامه ریزی و کنترل تولید، از جمله تجهیزات ضروری برای تعمیر و بازسازی چرخ های مزبور، 4عدد جک بالابر برای دمونتاژ و بازکردن بوژی های لوکوموتیو است که مراحل خرید آن امسال صورت گرفته و بتون ریزی پایه ها و نصب جَک های مورد اشاره، آبان ماه 96 به اتمام رسید و برای انجام عملیات تعمیرات آماده گردیده بود.

مهندس قرائی گفت: این جک ها ساخت شرکت پولادپویان سپاهان و از نوع پیچی (SCREW JACK)  است که هر یک دارای 30 تُن ظرفیت (جمعا 120 تُن) است. وی در این باره افزود: کنترل همه جک ها با هم یا جداگانه توسط دستگاه PLC انجام می شود.

قرائی در مورد ویژگی های فنی دیگر این جک ها گفت: این جک ها بسیار ایمن بوده عملکرد آن از طریق مکانیزم پیچی، گیربکس حلزونی با استفاذه از مهره اطمینان انجام می گیرد.

در همین راستا شایان یادآوری است که به گفته مدیر دفتر فنی و برنامه ریزی، حمل و نقل ریلی برای مجتمع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به طوری که از مجموع 937000 تن گندله تامین شده تا آبان ماه سال جاری، 610000 تُن با استفاده از شبکه راه آهن به مجتمع حل شده است. به عبارتی بیش از 65درصد از محموله های مذکور به صورت ریلی به مجتمع حمل شده است که نشنان دهنده اهمیت دسترسی به این زیرساخت اساسی در تسهیل تولید و تامین به موقع مواد اولیه و تحویل محصولات تولیدی به بازار است.

وی از همکاری حوزه های مختلف، به ویژه معاونت های «بهره برداری»، «خرید» و مدیریت «پشتیبانی فنی» در تامین ملزومات و شرایط لازم برای این تعمیرات اساسی قدردانی نمود

 

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label