تداوم سرامدی فولاد خراسان در استان; شرکت مجتمع فولاد خراسان عنوان واحد نمونه استان را به خود اختصاص داد 

            با حضور وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در همایش روز صنعت و معدن و تجارت در مشهد ، از شرکت مجتمع فولاد خراسان به عنوان واحد نمونه استان تجلیل به عمل آمد.

 شرکت مجتمع فولاد خراسان که عنوان واحد نمونه صنعتی کشوری در سال 1396، را دارد در میان انتخاب های برتر صنعت استان خراسان رضوی در سال 1397 جای گرفت و  در همایش تجلیل از صنعت گران نمونه استان لوح تقدیر واحد نمونه استان را به خاطر عملکرد سال 1396 کسب کرد.

در این مراسم که 5 شنبه 14 تیرماه در سالن همایش های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، دکتر ربیعی، وزیر «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» سخنرانی کرد. رشیدیان استاندار خراسان رضوی، علیرضایی رییس سازمان «صنعت، معدن و تجارت» استان، جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استانی در همایش فوق که به همت «خانه صنعت، معدن و تجارت» خراسان رضوی برپا شده بود شرکت داشتند و مهندس اسماعیلی، معاون برنامه ریزی و فناوری شرکت به نمایندگی از همکاران فولاد خراسان لوح تقدیر این برنامه سالانه را دریافت کرد.

آقایان مهندس پارسا و صبوریان معاونان «بازاریابی و فروش» و «منابع انسانی و امور اجتماعی» نیز به نمایندگی از هیات مدیره و مدیرعامل شرکت در این مراسم حضور داشتند.

در سالن برگزاری این همایش تیزر تبلیغاتی شرکت برای حضار به نمایش درآمد .

اتحاد رمز عبور موفق از شرایط کنونی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: رمز موفقیت در شرایط کنونی و وضعیت نامناسب اقتصادی حفظ اتحاد و انسجام بین همه ارکان نظام و مردم است.

دکتر ربیعی اظهار داشت: امروز برای همه کنشگران اقتصادی یک فرصت بزرگ است و قطعا ممنوعیت واردات برخی کالاها و سیاستهای ارزی، تلاش برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی و حمایت از دهکهای پایین توسط دولت نتیجه خواهد داد.
وی ادامه داد: بدون تردید صنعت موتور محرک دولت برای رسیدن به توسعه است، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه ای به سمت سعادت پیش می رود که طبقه متوسط آن به ارزشهای اقتصادی اش می افزایند و در آن فقط پولدارها پولدارتر و فقیرها فقیرتر نمی شوند. 
  

             وی افزود: هم اینک سهم کارفرما از 23 میلیون شاغل در ایران حدود 3.5 درصد است در صورتی که این میزان باید هشت درصد باشد.    وی به دستاوردهای     برجام نیز اشاره و بیان کرد: امروز از زیر تیغ سازمان ملل متحد عبور کردیم و اتحادیه اروپا بر فعالیتهای بانک خود در ایران پافشاری می کند. زمان آن فرارسیده که با نگاه بلندمدت و با امید به آینده از این دوران هم عبور کرد زیرا به زودی بحران به پایان می رسد.
ربیعی افزود: امسال 60 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در نظر گرفته شد که این مبلغ با ترکیب 15 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی، 15 هزار میلیارد تومان از سوی دولت و 30 هزار میلیارد تومان از طریق منابع بانکی تامین شده و منابع ارزان قیمتی را در اختیار بخش صنعت و اشتغال و سایر طرحهای اقتصادی کشور می گذارد.
خراسان، استان توسعه صنایع معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به برنامه استان برای بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد: سال گذشته 3780 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: در سال 92 برای اینکه توازن توسعه در استان را چگونه پیگیری کنیم که به مواد خارجی وابسته نباشیم، موضوع با محوریت جمعی اینگونه به نتیجه رسید که این استان، استان توسعه صنایع معدنی است. در این راستا فعالیت و پیگیری پروژه های نیمه تمام آغاز شد و سرمایه گذاری های دیگر را به بهره برداری رساندیم و پروژه های جدیدی نیز تعریف شد.

علیرضایی افزود: تغییر شرایط، نیاز ما را تغییر نمی دهد بلکه باید روش دست یابی به نیاز را تغییر دهیم. سالیان سال است که می خواهیم از روش حل مشکل به نتیجه برسیم. روش این چند سال اخیر این بوده که براساس داشتن برنامه و تقسیم کار پیش رویم.

 

 وی با اشاره به برنامه استان برای کنترل نوسانات ارزی عنوان کرد: فرض ما این نیست که تحریم قرار نیست بیاید و اثری نگذارد. برای این منظور 14 برنامه بررسی و مصوب شده که عمده تلاش های ما معطوف به بهبود فضای کسب و کار است. در وهله دوم اولویت ما دسترسی به حوزه های نوآوری است. در این راستا تلاش زیادی خواهیم داشت از نوآوری ها و ظرفیت های دانشگاهی در حوزه فعالیت های جاری بهره بریم.

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label