برای چهارمین بار و سومین سال متوالی صورت گرفت: تقدیر از «فولاد خراسان» به عنوان صادرکننده نمونه خراسان‌رضوی

«مجتمع فولاد خراسان»، در  مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه در خراسان‌رضوی، برای سومین سال متوالی به عنوان صادر کننده نمونه استان برگزیده شد.

 

به گزارش روابط عمومی، در آیین تجلیل از صادر کنندگان، که روز چهارشنبه 26 دی ماه در محل سالن همایش «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی» استان برگزار شد، معاون بازاریابی و فروش شرکت به نمایندگی از مدیرعامل مجتمع، لوح تقدیر و تندیس صادرکننده نمونه را از دست استاندار خراسان رضوی دریافت کرد.

در این آیین قدردانی، 38 صادرکننده نمونه خراسان با حضور مقامات رسمی از جمله استاندار، رئيس سازمان «صنعت، معدن و تجارت» استان و نیز رییس و اعضای هیات مدیره اتاق بازرگاني ايران مورد تجليل قرار گرفتند.

سیاست گذاری جدید برای صادرات استان

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي در اين مراسم با اشاره به معرفي و تجليل از پنج صادرکننده نمونه ملي و 33 صادرکننده نمونه استاني گفت: طي چهار سال گذشته با برنامه ريزي بر روي صنايع معدني مانند سنگ آهن، مس، سيليس در خراسان رضوي موفق به ايجاد تحول در اين بخش ها شديم به طوري که ظرفيت توليد فولاد در نيشابور از 720 هزار تن به 2برابر افزایش یافت، ظرفيت هاي جديد توليدي در بخش گندله و کنسانتره در سنگان، دو خط بزرگ توليدي براي سيليس و واحدهاي فرآوري مس در استان ايجاد شد.

راضیه علیرضایی، توجه به برخي مسائل در سياست هاي تجاري استان را از سوي صادرکنندگان ضروري دانست و افزود: بنگاه هاي اقتصادي بايد شبکه فروش و حمايت از کالاي خود را در کشورهاي هدف صادراتي ايجاد کنند.

تاجر صادرکننده خراساني نیازمند حمايت

رئيس اتحاديه صادرکنندگان و واردکنندگان خراسان رضوي نيز در اين مراسم گفت: صادرکنندگان استان از مزيت گشايش اعتبارات ال.سي برخوردار نيستند لذا کالاي خود را به صورت اماني به کشور ديگر ارسال مي کنند و همچنين نمي توانند از صندوق ضمانت صادرات در استان استفاده کنند.

روشنک با اشاره به گلايه صادرکنندگان از ماليات بر ارزش افزوده گفت: قانون، صادرکنندگان را از ماليات معاف کرده است پس به چه دليل آنان مجبور به پرداخت ماليات مي شوند. صادرکننده اي که ماليات بر ارزش افزوده را پرداخت مي کند، از آنجا که مطمئن به بازگشت پول خود نيست، به اندازه پول پرداختي بابت ماليات بر ارزش افزوده، قيمت کالاي خود را افزايش مي دهد و اين مساله باعث کاهش توان رقابتي او در بازار مي گردد.

تداوم رشد صادرات فولاد خراسان

در حاشیه این مراسم، معاون بازاریابی و فروش «فولاد خراسان» با بیان این که صادرات مجتمع در سال 1396 نسبت به سال پیش از آن 55 درصد رشد داشته، افزود: در سال 1397 نیز که هنوز دو ماه از آن باقی است، شاهد شکستن رکورد صادرات از سوی بزرگ ترین  مجتمع صنعتی شرق کشور هستیم.

مهندس پارسا افزود: اتخاذ سیاست های جدید در زمینه صادرات، اعطای نمایندگی در یکی از کشورهای هدف صادراتی، رصد مداوم قیمت ها و بازاریابی مناسب از عواملی بوده است که در کنار حفظ کیفیت تولید و اعتماد مشتریان پیشین فولاد خراسان، منتج به این توفیق شده است.

مهندس بختیاری، مدیر بازاریابی و فروش شرکت هم با بیان این که جذب مشتری و یافتن بازارهای جدید، از جمله برخی کشورهای جنوب شرق آسیا و مشتریان جدید در منطقه، از عوامل موثر بر روند رو به رشد صادرات این شرکت بوده است افزود: در سال 1396 در مجموع 117هزار و 454 تُن محصول صادراتی از فولاد خراسان به کشورهای هدف صادر شد که با توجه به رقم 75 هزار 837 تنی صادرات در سال 1395، شاهد رشد 55درصدی صادرات در این بازه زمانی بوده ایم.

 

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label