همایش بزرگ سالانه فولادسازان در کیش، با حضور فولاد خراسان

بیست و یکمین سمپوزیوم فولاد کشور با حضور معاون وزیر «صنعت، معدن، تجارت» و رییس هیات عامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در جزیره کیش آغاز به کار کرد.

در بيست و يكمين همايشِ محققان، استادان، مديران و كارشناسان صنعت فولاد كشور که از تاريخ 30 بهمن ماه تا 1 اسفند ماه 1397 در مرکز همایش های جزیره کیش، با حضور و مشارکت فعال «مجتمع فولاد خراسان» برگزار شده است، محققان و مدیران فولاد کشور، موضوع «اثرات رشد نامتوازن صنعت فولاد بر پايداري آن» را به بحث و بررسی گذاشته اند.

در سمپوزيوم فولاد 97 که توسط انجمن آهن و فولاد ايران در مركز همايش‌هاي بين‌المللي كيش برگزار می شود، فولاد خراسان علاوه بر نشست معاونان، مدیران و کارشناسان خود در پنل های تخصصی، با دایر کردن غرفه در نمایشگاه جانبی همایش، به ارایه توانمندی ها، زمینه های توسعه و برنامه های خود در راستای چشم انداز فولاد کشور پرداخته است.

بیست و یکمین دوره سمپوزيوم، كه زمستان هر سال توسط انجمن آهن و فولاد ايران و با همكاري واحدهاي فولاد كشور در يكي از نقاط کشور برگزار مي گردد، 30 بهمن و 1 اسفند سال جاري به مدت دو روز با رویکرد «اثرات رشد نامتوازن صنعت فولاد بر پایداری آن» میزبان شرکت های بزرگ فولادی کشور، نظیر مجتمع فولاد خراسان و نیز شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، فولاد آلیاژی ایران، معدنی و صنعتی گل گهر، سنگ آهن گهر زمین، سرمایه گذاری و توسعه گل گهر، توسعه آهن و فولاد گل گهر و مجتمع جهان فولاد سیرجان در جزیره کیش است.

ارایه آخرين دستاوردهاي تحقيقاتي و تجربيات علمي و فني در قالب مقاله و يا گزارش‌هاي فني (Technical Report) ، برپایی نمایشگاه، سخنرانی مقامات مسئول دولتی، مدیران ارشد فولادی کشور و متخصصان دانشگاهی از برنامه های اصلی همایش سالانه فولاد ایران است.

در مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم که جمعی از معاونان، مدیران و کارشناسان فولاد خراسان، اعضای اتحادیه انجمن آهن و فولاد ایران، نمایندگان ده ها شرکت داخلی و خارجی حضور داشتند، خداداد غریب پور، معاون وزیر «صنعت، معدن، تجارت» و رییس هیات عامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حضور داشت.

راهکارهای رسیدن به توسعه متوازن بر اساس برنامه جامع فولاد کشور، دستیابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد و ملزومات آن از جمله توسعه معدن، کنسانتره، آهن اسفنجی و زیرساختهای حمل و نقل به بحث و بررسی گذاشته شده است.

تولید فولاد در دنیا در سال ۲۰۱۶ با حدود یک درصد رشد به ۶/۱ میلیارد تن رسیده و این در حالی است که در این سال تولید فولاد ایران نسبت به مدت مشابه ۷ تا ۸ درصد رشد داشته است و پیشبینی می شود تا پایان سال به 25 میلیون تن برسد.

گفتنی است همزمان با ایام برگزاری سمپوزیوم فولاد 97، در نمایشگاهی به همین مناسبت در محل برگزاری دائمی نمایشگاه های کیش برپا شد، سید حسین هاشمی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، با حضور در غرفه فولاد خراسان، با معاونان و مدیران فولاد خراسان درباره آخرین وضعیت تولید و توسعه در بزرگ ترین قطب صنعت فولاد شرق کشور، وضعیت صادرات، راهکارهای حمایت از صنعت استراتژیک فولاد و... دیدار و گفت و گو کرد.

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label