گرامی داشت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه¬ای با مشارکت فولاد خراسان قدر دانی رییس علوم پزشکی نیشابور از فعالیت¬های فولاد خراسان در کنترل بیماری¬ها و حوادث شغلی

فولاد خراسان همزمان با روز جهانی «ایمنی و بهداشت حرفه­ای» میزبانی  مراسم گرامی­داشت این روز با محوریت  «دانشکده علوم پزشکی نیشابور بود.»

 

در مراسم روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای که با محوریت واحد بهداشت حرفه­ای علوم پزشکی نیشابور و با همکاری و حمایت مجتمع فولاد خراسان صبح یکشنبه 8 اردیبهشت ماه در تالار تعاونی مصرف فولاد برگزار شد، گروهی از مسئولان ذیربط شهرستان، مدیران کارخانجات و کارشناسان HSE  صنایع و و احدهای تولیدی حضور داشتند.

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این مراسم در سخنان ضمن تبریک این مناسبت به بهداشت­کاران حرفه­ای و مدیران HSE صنایع شهرستان، کنترل و پیشگیری از حوادث ناشی از کار را مهم­ترین کارکرد واحدهای HSE در صنایع عنوان کرد و افزود: برای ایفای این مهم، آموزش، فرهنگ سازی و نصب تجهیزات و محافظت کننده­ها از اولویت برخوردار است.

دکتر عظیمی نژاد از همکاری مجتمع فولاد خراسان و مهندس احمدی برای برپایی این مراسم قدردانی کرد و با بیان این که مجتمع فولاد خراسان،  شرکتی سرآمد در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی در شهرستان نیشابور  است افزود: از مجموعه فعالیت­های انجام شده در مدیریت ایمنی و بهداشت مجتمع، که منجر به کنترل بیماری­های ناشی ازکار و کاهش حوادث شغلی شده است، تشکر و قدردانی می­کنم.

دکتر معصومه تقی آبادی، معاون بهداشتی علوم پزشکی نیشابور هم در این مراسم، پرداختن به بیماری­های ناشی از کار را واجد اهمیت دانست و افزود: کنترل عوامل عمومی از جمله مواردی مانند توجه به فشار خون و فاکتورهای مرتبط با بیماری ها، پیشگیری زودرس از بیماری های شغلی، از مواردی است که باید واحدهای «ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE)» مد نظر قرار دهند.

در این مراسم، مهندس جهان پاک، کارشناس مسئول گروه بهداشت حرفه ای دانشکده با خوش آمدگویی و تبریک این  روز جهانی، آماری از حوادث شغلی در شهرستان ارایه و به توضیح برخی نکات و توصیه ها به حاضران پرداخت.

گفتنی است 28 آوریل (مصادف با 8 اردیبهشت) روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای است و شعار امسال سازمان بهداشت جهانی برای این روز «آینده کاری ایمن و سالم» عنوان شده است.

 

در مراسم بزرگداشت روز ایمنی و بهداشت حرفه ای علاوه بر دکتر عظیمی نژاد رییس  دانشکده علوم پزشکی، دکتر تقی آبادی معاون بهداشت، دکتر خادم رئیس شبکه بهداشت و درمان فیروزه، رئیس بازرسی اداره «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، مدیران ایمنی و بهداشت صنایع مختلف شهرستان حضور داشتند.

اهدای تندیس و لوح یادبود روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای به 15 صنعت برگزیده شهرستان و کارکنان ستادی و مرکز بهداشت شهرستان از بخش های این برنامه بود که توسط مسئولان حاضر اجرا گردید.

از مجتمع فولاد نیز با اهدا تندیس و لوح به مدیریت عامل مجتمع و مدیر HSE مجتمع قدردانی شد.

اجرای مراسم فرهنگی، موسیقی و برش کیک، که به مناسبت این روز تهیه شد ه بود، از دیگر بخش های این برنامه گرامی­داشت بود.

 

elementId 1 parentPanelIds 2 actionType 3 newOrder 4
5 newparentPanelId 7 orderTop
Newparent structure id 9 Newparent cell id 10 oldstructureId oldCellId
 

 
بازديد كننده يكتا امروز: Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه امروز: Label | بازديد اين صفحه امروز: Label
بازديد كننده يكتا : Label | بازديد كننده يكتا اين صفحه : Label | بازديد اين صفحه : Label